17 Juni 2017

'Hopelijk blijft De Korte handelen als een herder'

Ga naar overzicht

Deel op:

isschop Gerard de Korte van Den Bosch stelde de Sint Janskathedraal beschikbaar voor een oecumenische gebedsdienst op Roze Zaterdag, 24 juni. Nu is hij teruggekomen op die beslissing. Dominicaan Theo Koster reageert op nieuwwij.nl.  

door Theo Koster o.p.

(…) ‘Toch betekent dit niet dat de deur opnieuw is dicht gegooid en op slot gedraaid. De bisschop geeft aan in zijn brief dat zijn besluit geenszins betekent “dat ik het gesprek tussen onze Kerk en de homoseksuele gemeenschap niet wil voeren.”

Ik vergeef hem dat hij ook in deze uitspraak suggereert dat homoseksuelen niet tot onze Kerk behoren. Uit eigen omgang als woordvoerder van het Werkverband van Katholieke Homo-Pastores met hem weet ik dat onderling vertrouwen, verbondenheid en dialoog hem dierbaar zijn. (…)

Groter acht ik het gevaar dat de priesters en gelovigen in het bisdom Den Bosch die zich niet lieten overtuigen en de druk op de bisschop vergrootten om zijn besluit in te trekken, dit zien als een overwinning.’

Lees de hele tekst op nieuwwij.nl

Eerder verscheen: ‘Roze Zaterdag heeft mijn “roze wolk” doorgeprikt’